Käsitöötooted

Mis on käsitöötooted?

Käsitöö on tarbe- ja iluesemete valmistamine käsitsi, lihtsaid tööriistu kasutades. Käsitöötooted on kõik tarbe- ja iluesemed, mis on valmistatud käsitsi. Meie jääme oma tootevalikus truuks kvaliteetsele käsitööle, kus iga uus käsitöötoode on omanäoline ja valmistatud naturaalsetest materjalidest.

Käsitöötoodete ajalugu

Enne seda kui toimus tööstusrevolutsioon valmistati praktiliselt kõik esemed käsitööna. Professionaalsed käsitöölised, kes valmistasid tooteid müügi eesmärgil, tekkisid tänu erinevate metallide sulatamise oskuste tõusu ja linnade leviku tõttu. Sama areng toimus ka Eestis. Keskaja Euroopas reguleerisid käsitööliste tegevust erinevad tsunftid ja gildid ning seal kehtestatud reeglid. Varem klassifitseeriti käsitööd meeste ja naiste töödeks. Eestis olid kõige traditsioonilised meeste käsitööd metalli, puidu ja savi töötlemine. Naiste traditsioonilisemad käsitööd aga õmblemine, kudumine, heegeldamine ning tikkimine. Käsitöö algupära tuleneb rahvakunstist ning töövõtetest mis on edasi antud põlvest põlve. Pärimuslik käsitöö oli algselt seotud maagilise tähenduslikkusega, igal kirjal ja kujundil oli oma kindel otstarve, õnnetoov või kaitsev tähendus. Kasutades pärimuslike töövõtteid sünnivad omanäolised ja unikaalsed käsitööesemed. Igal rahval on omi igiomased käsitöötraditsioonid. Eesti võib tunda erilist uhkust kaunite rahvarõivaste, oskuslikult valmistatud puukäsitöö, sepiste ja ehete üle.

Käsitöötooted tänapäeval

Tänapäeva arenenud riikides on käsitöö levinud peamiselt tööstustoodangust väga erinevate ja unikaalsete esemete loomiseks. Unikaalsete ja originaalsete käsitöötoodete valmistamiseks kasutatakse sageli traditsioonilisi vanast ajast pärinevaid töövõtteid ja tööriistu. Tänapäeval on käsitöötooted üha populaarsemad. Põhjusel, et käsitsi tootmine on palju ajamahukam on käsitöötooted ka kallimad. Pakume lisaks omatoodangule väga laia valikut käsitöötooteid, praeguse seisuga on meil 750 erinevat toodet 30-nelt erinevalt tootjalt. Valikus on nii puidust tooted, keraamikast tooted kui ka tekstiilist tooted. Leiab nii unikaalseid mänguasju, magneteid, meeneid, suveniire, kingitusi, ehteid kui saunamütse. Lisaks pakume laias valikus lõngasid.

Käsitööettevõtted

Tüüpiline käsitööettevõte on loodud iseendale tööandjaks ega kasuta lisatööjõudu. Lisaks on olemas suuremad ettevõtted, kellest osa on ka suured eksportijad, näiteks puitkäsitöö, kudumite ja sepiste valmistamise alal. Uued loodud ettevõtted on valdavalt väikesed. viimasel ajal on aina populaarsemaks muutunud erinevad käsitöökoolitused, mida korraldavad ka käsitöötooteid valmistavad meistrid ja ettevõtted. Üle Eesti on palju käsitöö ja rahvakunstiga tegelevaid seltse ja ühendusi, kellest osa pakub huvitegevuse kõrval enda tooteid ka müügiks. Eesti käsitöö on osa Eesti kultuurist. Käsitööettevõtlusel on oluline roll regionaalses tööhõives. Käsitööettevõtted on arvestatavad eksportijad, Eesti suurimad välisturud oma käsitöötoodetele on Soome, Rootsi ja Saksamaa. Käsitöö- ja suveniiripoodide klientidest moodustavad samuti suurima osa välisturistid. Käsitöö on tihedalt seotud turismisektoriga. Turistidele pakutakse kohalikku, enamasti etnograafilise ainestikuga meeneid, kingitusi ja käsitööd. Täiesti ehtsa ja käsitsi valmistatud toote loomine võtab väga palju aega, mistõttu on sellel kõrge omahind ning sellest lähtuvalt pole käsitöötoodete hind võrreldav masstoodangu hindadega. Tarbijad eelistavad tihti käsitöötooteid, sest nende valmistamiseks on kasutatud looduslikke materjale, need on originaalsed ja isikupärased.

Käsitöötoodete müük

Käsitöötooted jõuavad ostjateni erinevate müügikanalite kaudu, kuid kõige rohkem müüakse käsitöötooteid väikepoodides koos suveniiride ja tarbekunstiga. Turistid leiavad käsitöötooteid ka lennujaama ja sadama kauplustest ning muuseumipoodidest. Populaarne on käsitöö müük veel laatadel ja üritustel. Suurimad laadad on Mardilaat novembris Tallinnas Saku suurhallis ja Tallinna käsitöömess Tallinna Lauluväljakul kevadel ja sügisel. Me soovime pakkuda lisaks mugavat ja kiire võimalust, seega oleme loonud käsitöötoodete e-poe.

UUED KÄSITÖÖTOOTED

EDASIMÜÜJA